وبلاگ

آشنایی با انواع مولتی ویتامین

انواع مکمل مولتی ویتامین تولیدات آزمایشگاهی با منشا طبیعی و یا شیمیایی هستند که انواع مختلف ویتامین ها و مواد معدنی را در خود دارند. این محصولات توسط کمپانی های مختلف با فرم های گوناگون مانند قرص، کپسول، سافت ژل، شربت، پودر و حتی آدامس تولید می شوند.

مکمل مولتی ویتامین رایج ترین مکمل مصرفی در سراسر جهان است.

ترکیب مولتی ویتامین ها چیست ؟

۵۳ نوع ویتامین و حداقل ۱۶ ماده معدنی وجود دارد که برای سلامتی بدن ضروری است. بسیاری از این مواد در واکنش های آنزیمی بدن شرکت دارند . مثل هورمون ها، مولکول های سیگنالیک یا عناصر ساختاری عمل می کنند. بدن انسان برای تولید مثل، حفظ سلامت و تعادل بدن، رشد و تنظیم فرآیند ها و غیره به این مواد مغذی نیاز دارد.

کمبود ویتامین ها و مواد معدنی در بدن می تواند زمینه ساز مشکلات فراوان و بیماری های مختلف باشد. بنابراین بهتر است از تامین این مواد از طریق تغذیه طبیعی بهره ببریم. در صورت نیاز با استفاده از مکمل های مولتی ویتامین این کمبودها را جبران می کنیم.

ویتامین ها و مینرال ها در بدن چه کارهایی انجام می دهند؟

ما برای اینکه  بدنمان بتواند تمامی وظایفش را به خوبی انجام دهد نیاز به انجام وظیفه درست توسط آنزیم های بدنمان داریم. این آنزیم ها توسط ویتامین ها و مینرال ها فعال می شوند. آنزیم های مشخص به ویتامین های خاصی برای فعال شدن نیاز دارند. برای مثال برای ارسال تکانه های عصبی به نوک انگشتانمان به فعالیت یک آنزیم نیازمندیم که آن آنزیم برای فعال شدن نیاز به ویتامین B6 دارد اگر دچار کمبود ویتامین  B6 باشیم احتمال بسیار فراوان نوک انگشتانمان دچار حالت گز گز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *